MC.UA

  • Коронавірус
  • ukУкраїнська
    • ruРусский

MC.UA

  • Коронавірус
  • ukУкраїнська
    • ruРусский
No Result
View All Result

MC.UA

No Result
View All Result
Главная Статі

Хвороба Бінсвангера

Share on FacebookShare on Twitter

Хвороба Бінсвангера (підкіркова судинна лейкоенцефалопатія) – це синдром деменції, викликаний дифузним ураженням глибоких шарів білої речовини великих півкуль мозку.

Зміст

  1. Причини та симптоми хвороби Бінсвангера
  2. Лікування хвороби Бінсвангера
  3. Прогноз хвороби Бінсвангера

Причини та симптоми хвороби Бінсвангера

Таке пошкодження виникає внаслідок потовщення та звуження (атеросклерозу) стінок артерій, що живлять підкіркові структури мозку. Атеросклероз (артеріосклероз) – системний процес, що вражає судини всього організму.

Розвивається переважно після 40 років, з віком прогресує. Оскільки артерії з часом звужуються, ступінь кровопостачання знижується та мозкова тканина гине. Характерну картину враженого хворобою Бінсвангера мозку можна виявити за допомогою сучасних методів візуалізації таких, як комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія (КТ та МРТ).

Симптоми, що виникають при цьому захворюванні, пов’язані з порушенням субкортикальних нейронних ланцюгів, які контролюють когнітивні функції: короткочасну пам’ять, настрій, регуляцію уваги, здатність діяти та приймати рішення, а також цілеспрямовану поведінку. Найбільш характерною ознакою хвороби Бінсвангера є психомоторна загальмованість.

Інші симптоми включають забудькуватість (але не настільки виражену, як при хворобі Альцгеймера), порушення мовлення, нестійку ходу, незграбність або часті падіння, зміни особистості чи настрою (частіше за все, у вигляді апатії, дратівливості та депресії), симптоми ураження сечовидільної системи, не спричинені урологічним захворюванням. Томографія головного мозку допомагає візуалізувати характерні для хвороби Бінсвангера ознаки та має важливе значення в постановці діагнозу.

Лікування хвороби Бінсвангера

Лікування хвороби Бінсвангера симптоматичне. Людям, які страждають на депресію чи втому, можуть знадобитися антидепресанти, а саме селективні інгібітори захоплення серотоніну (СІЗС): сертралін або циталопрам.

Атипові нейролептики (рисперидон та оланзапін) призначають пацієнтам з тривожним збудженням і розладом соціальної поведінки. Нещодавні випробування препарату мемантину продемонстрували покращення когнітивних функцій і відновлення соціальної поведінки.

Коректне ведення пацієнтів з артеріальною гіпертензією та цукровим діабетом може сповільнити прогресування атеросклерозу, а згодом і розвиток хвороби Бінсвангера. Оскільки вилікувати захворювання неможливо, найкращою рекомендацією є профілактика в ранньому дорослому віці, а саме контроль факторів ризику, таких як куріння, артеріальна гіпертензія та цукровий діабет.

Прогноз хвороби Бінсвангера

Хвороба Бінсвангера – захворювання, яке прогресує; специфічного лікування не існує. Зміни можуть виникати раптово або розвиватися послідовно. Часто патологія супроводжує хворобу Альцгеймера.

Фактори, що уповільнюють розвиток артеріальної гіпертензії, діабету й атеросклерозу: вживання здорової їжі, дотримання правильного режиму праці та відпочинку, фізичні навантаження, відмова від куріння та вживання алкоголю, – також можуть призупинити прогресування хвороби Бінсвангера.

Пошук

No Result
View All Result

Рекомендованные посты

Статі

Дисоціативний розлад особистості (ДРЛ)

mc.ua
05.06.2020
Статі

Хронічні вушні інфекції

mc.ua
02.06.2020
Статі

Підвищена перистальтика кишечника

mc.ua
02.06.2020
Статі

Цитомегаловірус (ЦМВ) у пацієнтів після трансплантації органів

mc.ua
01.06.2020
Самоізоляція, якщо ви хворієте або доглядаєте за хворим на COVID-19
Статі

Самоізоляція, якщо ви хворієте або доглядаєте за хворим на COVID-19

mc.ua
13.04.2020
  • Коронавірус
  • ukУкраїнська

© 2019 mc.ua.

No Result
View All Result
  • Коронавірус
  • ukУкраїнська
    • ruРусский

© 2019 mc.ua.