Інфекційна еритема (п’ята хвороба, інфекція парвовірусом B19, хвороба “ляпаса”) характеризується появою висипу, через який обличчя стає яскраво-червоним, як після ляпаса. Висип також може з’явитися на руках і ногах. Це поширене захворювання серед дітей дошкільного та шкільного віку, але також зустрічається й у дорослих.
Захворювання не чинить тривалої дії на здорових дітей, але може викликати проблеми у вагітних жінок і людей зі слабкою імунною системою.
Зміст
- Причини появи інфекційної еритеми
- Симптоми інфекційної еритеми
- Методи лікування інфекційної еритеми
- Можливі ускладнення п’ятої інфекційної еритеми
Причини появи інфекційної еритеми
Інфекційну еритему викликає парвовірус B19. Хвороба поширюється повітряно-краплинним шляхом, коли розлітаються частки рідини з носа чи ротової порожнини під час кашлю або чхання.
Симптоми інфекційної еритеми
Біля 20% хворих не мають симптомів інфекційної еритеми. Хвороба може викликати яскраво-червоний висип на щоках, а також руках і ногах. Висип зникає впродовж 2 тижнів. Інші симптоми включають:
- симптоми грипу;
- біль у суглобах;
- лихоманку;
- головний біль;
- нежить.
Методи лікування інфекційної еритеми
Інфекційна еритема не лікується. Приблизно через 2 тижні вірус зникає сам по собі. Хоча немає ніякого лікування, ацетамінофен або туленол допомагають зменшити жар, головний біль і біль у суглобах.
Можливі ускладнення інфекційної еритеми
У більшості випадків ускладнень захворювання немає, діти й дорослі повністю одужують. Існує ризик ускладнень, якщо у хворого є проблеми з кров’ю, наприклад, серповидно-клітинна анемія або ослаблена імунна система.
Хвороба може передаватися від вагітної жінки дитині, в якої можливий розвиток анемії. В окремих випадках інфекційна еритема у вагітної жінки може спровокувати викидня.
Більшість жінок несприйнятлива до вірусу, але зателефонуйте своєму лікареві, якщо при вагітності ви контактували з хворим інфекційною еритемою.